Hormonální jógová terapie

Do hormonální jógy jsem se zamilovala už před lety. Nadchlo mě hlavně to, jak široký rozsah má a s čím vším vám může pomoct. A k tomu jsem po pár cvičení mohla sama na sobě vidět bezprostřední neuvěřitelné účinky. Prostě bomba! 

A proto už tehdy jsem se rozhodla, že jednou chci pomocí této úžasné metody pomáhat dalším ženám, aby se cítily zdravé a spokojené, prostě aby podpořily své zdraví a celkovou pohodu.

A tak jsem se rozhodla, vydala se na dlouhou cestu, abych se osobně potkala se samotnou Dinah Rodrigues, autorkou této metody, na jejím lektorském kurzu. A byla jsem naprosto nadšená nejen tím, jak celý kurz probíhal, ale hlavně proto, jak tato dáma ve svých letech (94 let) vypadá a jak čilá a energická je! 

Splnil se mi sen a já se stala její certifikovanou lektorkou!

CO JE HORMONÁLNÍ JÓGOVÁ TERAPIE?

Hormonální jógová terapie nebo také Hormonální jóga je přirozenou terapií, která byla vytvořena pro ženy všech věkových kategorií s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou.

Tato nerovnováha je spojená s určitými symptomy, které trápí téměř každou ženu. Díky tomu, že Hormonální jóga vyrovnává – zvyšuje hladinu hormonů, nepříjemné projevy spojené se sníženou hladinou postupně mizí, až se i v některých případech úplně ztratí.

Tento neuvěřitelný účinek má Hormonální jóga proto, že se jedná o ucelenou  sestavu speciálních cviků vycházejících z hatha jógy, kundalini jógy a tibetských technik práce s energií. 

Součástí jsou také antistresové dechové techniky a antistresové cviky, které vám pomohou se zklidnit v jakékoliv situaci. 

Autorkou Hormonální jógy je brazilka Dinah Rodrigues (*1927), světově známá a uznávaná jogínka a terapeutka. Sestavu vytvářela přibližně 20 let a vše pečlivě konzultovala nejen s uznávanými jogíny, ale i s předními lékaři a terapeuty. Navíc ještě potvrdila účinky a vliv Hormonální jógy v několika vědeckých studiích.

Hormonální jóga je omlazující technikou, která podpoří váš celkový zdravotní stav, zvýší pružnost vašeho těla, posílí plíce, detoxikuje organismus, zvýší metabolismus, vylepší vaši postavu, vlasy, nehty, posílí imunitu, štítnou žlázu. Prostě takový kouzelný elixír zdraví a mládí!

A tato dáma je toho opravdu důlazem!

V okamžiku, kdy se naučíte celou sestavu, záleží už jen na vás, kdy uvidíte první výsledky. Někdo z vás pocítí změnu okamžitě, někomu to bude trvat týdny, měsíce. Ale pokud budete dodržovat následující pravidlo, výsledek se určitě dostaví!

Pravidlo zní:

CVIČTE SPRÁVNĚ, PRAVIDELNĚ A HLAVNĚ BUĎTE TRPĚLIVÍ!

Pro začátek doporučuji cvičit každý den, po nějaké době si už sama řeknete, jak často potřebujete cvičit. Minimálně je ale dobré cvičit 3-4x za týden. Ale když se vám nebude chtít, tak se taky nic neděje. 🙂 Mám to tak i já 🙂

Cviků se nebojte, jsou jednoduché a zvládne je i úplná jógová začátečnice.

PRO KOHO JE HORMONÁLNÍ JÓGA VHODNÁ?

HJT je vhodná například pro ženy 

 ♥ které mají problémy s menstruačním cyklem – nepravidelná nebo bolestivá menstruace, ztráta menstruace nebo ovulace, předčasná menopauza, premenstruační syndrom (PMS), hormonální nerovnováha po vysazení antikoncepce nebo jiné substituční léčby

♥ které mají gynekologické problémy – svědění, kvasinkové infekce, záněty, výtoky

♥ které mají problémy s početím – neplodnost způsobená hormonální nerovnováhou, polycystické vaječníky (PCOS), srůsty a cysty na vaječnících, špatné prokrvení či svalová křeč v pánevní oblasti

♥ které trpí sníženou funkcí štítné žlázy – únava až letargie, častý pocit chladu, pocity slabosti, lámavé nehty a vlasy, bolesti svalů a kloubů, přibírání na váze a otoky, poruchy menstruačního cyklu u žen, potraty, problémy s otěhotněním, pokles libida, atd.

♥ které zažívají dlouhodobý stres, tlak, úzkosti

 s dalšími problémy 

 

KDY SE HORMONÁLNÍ JÓGA NESMÍ CVIČIT?

Hormonální jóga se NESMÍ CVIČIT, pokud

♥ jste těhotná

♥ jste prodělala rakovinu prsu hormonální povahy

♥ máte pokročilý nález endometriózy

♥ jste krátce po plastické operaci prsou – pouze s povolením lékaře

♥ máte velký myom

Více informací o Hormonální józe získáte a aktuální termíny kurzů najdete i na mých stránkách

www.jogaprozenskezdravi.cz

TERMÍNY KURZŮ

PRAHA – ŽIVÝ kurz Hormonální jógy pro ženy

 PÁ  28.7 a SO 29.7. 2023

KDY: pá 18:00 – 20:00, so 9:00 – 16:00

MÍSTO: Studio YOGAPLANET, Uhelný trh 9, Praha 1 

www.yogaplanet.cz

CENA: 2 900,- Kč/os. (zahrnuje studijní materiály, 7h výuky, individuální konzultace, občerstvení na místě, týden v Klubu absolventek ZDARMA)

LETNÍ ONLINE MĚSÍČNÍ KURZY Hormonální jóg.00y pro ženy

3 ČASY:

Každé úterý od 11.7. – 1.8. 2023 od 19:00

Každá středa od 12.7. – 2.8. 2023 od 6:15 nebo od 9:00 

 online přes Zoom

4 výukové lekce po 1,5 hodině

CENA: 2 900,- Kč/os. (zahrnuje studijní materiály, 7h výuky, individuální konzultace, občerstvení na místě, týden v Klubu absolventek ZDARMA)

Na kurzy se můžete přihlásit  ZDE

A jak se kurzy líbí?

„Musím říct, že mě kurz naprosto nadchl! Katka má velmi milý, lidský a přesto profesionální přístup. Vše perfektně vysvětlí a provede vás cviky tak, že opravdu chápete podstatu a hloubku jejich účinků. Takže já opravdu vřele doporučuji a už se moc těším na příště.“

„Z kurzu hormonální jógy vedeného nesmírně milou, přátelskou a vždy usměvavou lektorkou Katkou Novákovou jsem byla, zejména díky ní, naprosto nadšená! Velké díky Kači!“

„Před tímto kurzem jsem nikdy nebyla na józe, měla jsem trochu strach, že nebudu chápat, co mám dělat. Katka je perfektní lektorka, takže mě kurzem provedla s pocitem lehkosti, pohody a nadšením z nových naučených pohybů. Její empatická osobnost vnáší do kurzu příjemnou atmosféru a její trpělivost si poradí i s někým, kdo nemá ponětí, o čem jóga je. Děkuji za společně strávený víkend, který bych si kdykoliv ráda zopakovala.