Doporučte mi dobrého lékaře, prosím!

Můžete mi doporučit nějakého dobrého doktora? Ke komu mám jít?

Tahle naše zkušenost se dá použít v podstatě na cokoliv. Na jakoukoliv situaci, kde hledáte nějaké doporučení, radu.

Moc ráda poradím a doporučím lékaře, u kterého jsem byla spokojená…proč se nepodělit o zkušenosti, nepomoct někomu s rozhodováním…ALE …pokud se opravdu rozhodnete poradit, v tu chvíli si možná ani neuvědomujete, jakou

zodpovědnost

na sebe takovým doporučením přebíráte….

Před lety jsme s manželem koupili byt v původním stavu a chtěli ho zrekonstruovat – promiňte, že jsem skočila od miminek ke stavbě….ale v tomhle případě jsme chtěli také vytvořit něco krásného 😊

Na internetu najdete spousty inzerátů firem na rekonstrukce bytů, jak ale vybrat tu nejlepší? A tak jsem se vyptávala kolegů, známých, jestli o někom neví. V té době si kolegyně nechala zrekonstruovat byt a byla opravdu se vším moc spokojená…a tak jsem ji poprosila o kontakt a ona mi ho s radostí předala….

Začátky byly celkem fajn…Vše probíhalo v dobré náladě, nic nebylo problém…, ale začalo přituhovat, když jsme chtěli některé věci jinak, než nám bylo navrženo; když jsme dali některé věci předělat, protože nebyly, jak jsme se domluvili; když jsme chtěli rozumět položkách na faktuře atd….

Jojo, holt musím uznat, že my s manželem nejsme jen tak jednoduchý zákazník…a tak se brzy z naší spolupráce stal spíš boj, nepříjemné dialogy a ke konci už jsme se, myslím, každý těšili na to, až to bude hotovo a nebudeme už spolu muset jednat a vůbec se kdy ještě někdy vidět….

Táááák a teď jsme u toho. Vůbec neříkám, že firma byla špatná. Určitě měla, má a bude mít spousty spokojených zákazníků, nadšených z toho, jak jejich rekonstrukce dopadla a kteří budou pjet jen samou chválu a dál doporučovat.

Ani my s manželem nejsme špatní. Rejpavci, nevděčníci nebo nevím co…(doufám 🙂 ) Jen jsme si prostě přáli mít ten náš byteček co nejkrásnější a přesně podle našich představ.

Jenže v tomhle případě se to prostě nepotkalo…

A stejné to je i s tím doporučením toho „nejlepšího“ lékaře.

Každý jsme jiný. Každý jsme jedinečný. Každý máme nějakou svou představu,

co bychom chtěli mít, jak by to mělo probíhat; každý víme, co potřebujeme k tomu, abychom byli spokojení; abychom tu nelehkou cestu co nejlépe zvládli.

A proto se může snadno stát, že doktor, který se staral zrovna o nás a podle našeho pocitu byl skvělý, milý, naprostý profesionál, který nám strašně pomohl, bude vadit vám třeba tím, že je při komunikaci chladný, neusměje se, možná věci zlehčuje, nebo třeba chodí neustále pozdě, žvýká žvýkačku a při pozdravu se ani nepodívá do očí….přeháním….

Jenže tím se pak snadno může stát, že místo poděkování za vaše doporučení, se dočkáte spíše nespokojenosti, vzteku,..z vašeho pohledu možná nevděku

tos mi teda dobře poradil! 

Co chci tím vším vlastě říct.

Doporučení je určitě fajn. Pomůže zúžit to množství center a lékařů, ze kterého můžeme vybírat. Určitě si nechte doporučit, poptejte se na zkušenosti jiných lidí, ale nedejte jen na toto jedno doporučení… Tady totiž vybíráte jednu z nejdůležitějších věcí, která může do budoucna ovlivnit váš další úspěch či neúspěch.

Proto k tomu doporučení přidejte i vlastní zkušenost (například tím, že se objednáte k více lékařům, do více center,..) a hlavně poslouchejte váš vnitřní pocit, který vám spolehlivě napoví, jestli to je to „správné místo“,   ten „správný lékař“, který pomůže právě vám k vašemu vytouženému miminku.

Nezapomeňte, na výběru opravdu záleží, proto přeji šťastnou ruku!

Napsat komentář

detizezkumavky.cz