Snažím se o miminko a mám mít radost z menstruace?

Máte pocit, že děláte všechno správně. Cvičíte, zdravě jíte, staráte se o to, aby miminko opravdu přišlo…blíží se menstruace a vy začínáte mít pocit, jako by to bylo to ono…náznaky podobné těhotenským projevům vás začínají přesvědčovat, že třeba snad tentokrát to vyšlo….

Je tu den termínu menstruace…ona nikde…den zpoždění….stále nikde…2 dny zpoždění…a ejhle. Už je tu, zase přišla…

Proč? Říkáte si „Vždyť jsem tomu celý měsíc tolik dala…!!!“ . Chcete vyhodit do koše dietu na podporu otěhotnění …vykašlat se na cvičení…přestat užívat doplňky stravy,…vzdát veškerou snahu….cítíte vzdor a najednou obrovskou chuť vzbouřit se a začít hřešit…aspoň pár dní..

Vím, jak se cítíte, a znám ten pocit, když jsme se snažili o miminko… Kdykoliv menstruace přišla, byla veškerá moje naděje fuč…Cítila jsem pocit marnosti, zklamání, že je další měsíc pryč…a já pořád nejsem těhotná…

Ale co kdybych vám řekla o menstruaci něco úplně jiného? Co kdybych vám řekla, že se nemusíte cítit zklamaně, smutně, v depresi…ale mít radost z toho, že přišla?

Říkáte si – COŽE? Mám jako mít radost, že nejsem těhotná?

vystresovaná žena se spoustou otázek

 

Ne, to určitě ne…ale není tak černobílé, jak to vypadá. 

Co se na menstruaci podívat tak, že ona je takovým zrcadlem vaší plodnosti? A díky své menstruaci se o své plodnosti můžete hodně dozvědět…Signály ještě před tím, než přijde, a pak celý její průběh,… to jsou všechno informace pro vás o tom, jak vaše tělo funguje. A pokud ještě tyto informace umíte číst, pak zjistíte o své plodnosti mnohem víc než si myslíte. A to vám pomůže zachovat si motivaci jít dál a nevzdávat to….

Jaká je vlastně vaše menstruace?

Než přijde, měníte se v divokou naštvanou saň, které je dobře se vyhýbat? Bolí vás hlava? Máte nafouklé břicho jako byste byla v 5. měsící? Napuštěná prsa a vůbec celé tělo?

Když dorazí, jak přijde? Špiněním? Jasnou krví? Bolí vás? Někdy tak, že ani nevstanete z postele bez růžové pilulky? Je plná sraženin? Trvá dlouhou dobu nebo naopak po krátké době zmizí?….

Každá z těchto věcí  je pro vás informací, co se děje s vaším tělem a jestli je vše v pořádku….

Premenstruační syndrom znamená, že jsou vaše hormony v nerovnováze, bolestivost menstruace, sraženiny pak zase značí, že vaše sliznice není optimální pro implantaci embrya.

Pokud máte tyto projevy, žádný strach, nic není ztraceno, existují způsoby, jak můžete dostat své hormony zpět do rovnováhy a upravit děložní sliznici. Ale to je téma na jiný článek….

Bohužel velké množství žen nemá dokonalou menstruaci, trápí je řada z výše uvedených problémů,…ale i tak si myslí, že to je normální. A doktoři se vás ve většině případů vůbec neptají, jak jste na tom se svým cyklem.

A tak mějte radost, když menstruace dorazí!

Jedna z velmi náročných věcí kolem snahy otěhotnět je to, že se stavíme to pozice JSEM TĚHOTNÁ  / NEJSEM TĚHOTNÁ. USPĚLA JSEM / NEUSPĚLA JSEM. V podstatě každý měsíc zažíváme prohru tím, že menstruace přišla…Ale co kdybychom změnili pohled a místo sebestresování si začali dělat poznámky o tom, jak náš cyklus vypadá a jaké malé krůčky děláme na cestě za naším miminkem….?

Co kdybyste si místo stresování se začali váš cyklus sledovat, zapisovat si, jak vypadá a jak se mění? Pak třeba přijdete na to, že vaše teplota opravdu kolísá, tak jak má, nebo že menstruace přišla krásnou jasnou krví a ne hnědým špiněním…Když totiž slavíme každý i jen malinkatý krůček, radujeme se z malých úspěchů, tak se zbavíme stresu a můžeme popojít zase o kousíček dál…

A jak vypadá správná menstruace?

Ještě než si o ní povíme, chci abyste věděli a zapamatovali si:

Zdravá menstruace je to, o co se snažíme, ale nemusí být hned všechno za každou cenu perfektní!

Proto zjistěte, jak správná menstruace vypadá a snažte se jí co nejvíce postupně přiblížit.

Správná menstruace značí vaši plodnost a ukazuje vám, že vaše děložní sliznice je optimálně připravená na otěhotnění.

A co jsou tedy znaky správné zdravé menstruace?

 1. Výška děložní sliznice je aspoň 8mm
 2. Krvácení trvá 4-5 dní
 3. Necítíte žádnou bolest
 4. Nemáte žádné sraženiny
 5. Krev je jasně červená
 6. Menstruace má jasný začátek a jasný konec, žádné špinění před nebo po
 7. Nepociťujete žádný premenstruační syndrom (PMS), bolení prsou, bolest hlavy
 8. Co se nálady týče, jste vyrovnaná.
 9. Pleť bez akné
 10. Máte energii
 11. Máte zdravé trávení
 12. Žádné chutě na sladké
 13. Poklidná spánek

Proto až zase přijde menstruace, zkuste si místo smutku a zklamání vzít zápisník a začít sledovat, jak vypadá, co jí předcházelo,….a tím ovlivňovat vaši plodnost

Moc držím palce.

Napsat komentář

detizezkumavky.cz