Jak se cítit šťastně na konci roku, i když jste stále bez miminka

Vánoce jsou tady….Pro někoho radostné období, těšení se na Štědrý den, vánoční pohodu, momenty v rodinném kruhu, pro někoho stres, smutek, nervozita…Jak to máte vy?

Možná se vám honí hlavou, že je zase další rok pryč a vy stále nedržíte v náručí své vytoužené miminko…další rok pryč a vy zase budete muset odpovídat na dotěrné dotazy příbuzných a kamarádek – tak kdy už konečně založíš rodinu i ty?…

Ráda bych vám to nadcházející období aspoň trošku usnadnila a tak mám pro vás pár tipů, jak zažít aspoň kousek štěstí, a je jedno, v jaké životní fázi se právě nacházíte.

Tento rok byl rokem opravdu zvláštním…všechno se otočilo hlavou vzhůru a některé zprávy opravdu připomínají nějaký sci-fi film o konci světa…. Změnil se nám život od základu, to, co bylo jisté a platilo po dlouhou dobu, nahradila nejistota, možná i strach z toho, co přijde dál…a k tomu všemu se vám ještě nepodařilo otěhotnět. Ne každý tomu dokáže porozumět, že?…

Roste a sílí to, čemu věnujete svoji pozornost

Přes všechny špatné zprávy v médiích a to, že stále nejste těhotná, i tak se můžete cítit hezky a šťastně. Neveříte?

Je to opravdu tak. Pokud se totiž  soustředíte na hezké věci, na věci, na které se těšíte, které vám dělají radost, které vás nabíjí, tak i vy se budete cítit hezky a bude se vám dařit, jak si přejete.

Pokud se ale budete bát, myslet na to, že třeba další pokus zase nevyjde, že nemáte sílu na další zkoušení, že máte strach z toho, jestli se miminka dočkáte,….pak se budete cítit vystrašeně, v nepohodě, ve stresu, a ani vaše další pokusy nebudou úspěšné..

Pamatujte: když na něco myslíte, je to jako kdybyste přidávali do ohně kyslík. Oheň začíná plát víc a víc. Tím, že na něco myslíte, dáváte této věci energii a ovlivňujete, jak se cítíte.

Proto je potřeba se soustředit na věci, které ve svém životě chcete. Jen tak se neztratíte v tom dnešním chaosu, zmatku a stresu. Více se tomu věnuji ve svém e-booku zdarma Úklid v hlavě (stáhnout si ho můžete ZDE…)

Jen vy sami se můžete rozhodnout, jak se budete cítit a jak vám bude.

Vyberte si vděčnost, sebejistotu a váš růst

I když se třeba nesplnilo spousty plánů, tužeb, snů, které jste měli na svém seznamu pro tento rok, zkuste se zaměřit na ty, které se splnily! Na ty, které jste dokázaly a na které jste pyšní a vděční. Radujte se z nich, užívejte si ten pocit vítězství a vnímejte pocity, které u toho máte…Pochvalte se, jak jste to skvěle zvládli a jak jste báječní! Protože vy jste!

A i když se ne vše podařilo, jak jste si plánovali, jak jste si přáli, tak je třeba i tyto situace brát jako jako dar..dar, kdy se učíte nevzdat to, kdy se učíte zvládat neúspěch, kdy musíte vstát a začít znovu bojovat, kdy musíte hledat nové cesty a způsoby, jak uspět… abyste došli k vašemu vytouženému cíli…

Pojďme si společně udělat takové cvičení…všímejte si u něj pocitů, které máte…a užijte si je

Napište si seznam – 1. Za co jste za tento rok vděční?, 2. Co se vám tento rok podařilo? a 3. Co jste se tento rok naučili?. Napište ke každému alespoň 2-3 body. Zkuste procítit každý pocit, který u těch bodů budete mít, jak to jen nejvíc jde.

Tak já začnu, ju?

Za co jsem tento rok vděčná?

Jsem vděčná za 

  1. to, že jsme celá rodina zdraví a máme se společně hezky. Že jsme měli možnost spolu strávit spousty času a užít si jeden druhého jako nikdy předtím
  2. to, že mám skvělou rodinu, fajn kamarády, potkala jsem úžasné lidi, kteří mě podporují, pomáhají, inspirují….
  3. milá slova žen, kterým jsem pomohla – svými radami, podporou, lekcemi jógy…tato slova mi říkají, že to, co dělám, má smysl.

Co se mi tento rok podařilo?

Podařilo se mi

  1. dostat se do většího povědomí žen, které hledají pomoc na své cestě za miminkem…jde to pomalu, ale i takjsem ráda za tyto malé pokroky.
  2. uspořádat lekce jógy, které pomohly řadě žen, a které byly podle nich skvělé.
  3. vytvořit si vlastní webové stránky na jógu a jsou prý povedené! Jupíí 😊

Co jsem se tento rok naučila?

Naučila jsem se

  1. to, že nemá smysl věnovat čas a energii lidem, kteří o to nestojí a neváží si toho..
  2. že je zbytečné odkládat věci, do kterých se vám nechce, protože když se do nich pustíte, pak je to fakt úžasný pocit, že jste to dokázali!
  3. tvořit a ladit webové stránky. Naučila jsem se další informace/ techniky/ …, jak vám pomoci na vaší cestě za vytouženým miminkem…

A jak je to u vás? Budu moc ráda, když se se mnou podělíte o vaše vděčnosti a úspěchy, a hlavně o to, jak se u nich cítíte..

Hodně štěstí, síly a trpělivosti při vánočních radovánkách!

Napsat komentář

detizezkumavky.cz