Jste jen další „rybkou v síti“ asistované reprodukce?

 

  • Každý 6. pár v dnešní době využívá pomoci Center Asistované Reprodukce (CAR)!
  • Celkem tak přinese spolu s ostatními páry cca 4 miliardy Kč ročně do vzkvétajícího miliardového businessu!
  • Stane se součástí cca 30 000 léčebných cyklů za rok!
  • A živí tím, že se „léčí“ v CAR, cca 38 center jen v naší malinkaté republičce!

Pěkná čísla, že? Na naši republiku docela síla.

Jak to? To máme tolik „neplodných“, že musíme mít hustotu CAR největší v celé Evropě, ne-li na světě? No, tím to asi nebude…

A co vy? Je opravdu pomoc CAR jediná možnost na početí vašeho děťátka nebo jste jen „další rybkou v síti“ jednoho opravdu výnosného podniku?

Podle těch čísel výše to totiž vypadá, že nejen farmaceutický, tabákový nebo drůbežářský průmysl dokáží přinést hoooodně korunek do peněženky!

A jak pak by ne, když

léčba v CAR je většinou volba první možnosti!

Bohužel je dnes vcelku běžné, že páry, kterým se nějakou dobu nedaří otěhotnět a vyšetření neodhalila žádné závažné překážky (například genetické vady, geny s přenašečstvím některých závažných dědičných chorob,…), končí v síti CAR, s ujištěním lékaře, že to je opravdu jediný způsob, jak otěhotnět.

Nikdo vám neřekne, nezeptá se:

A zkusili jste i jiné alternativy, jak přirozenému početí pomoct?

Říkám si tak, je lékař gynekolog „odměněn“ za další „ulovenou rybku“ do CAR? Nebo je tak zahleděný do sebe, že nepřipustí, že by mohla existovat nejdříve i jiná „alternativní“ cesta? Nebo se mu prostě jen nechce nic nového zkoušet? Dát prostor přírodě? Nebo j úplně jinak…jenže jak?

Nechápu, proč se upřednostňuje jako první právě – dle mého názoru – až ta poslední možnost. Vždyť na umělé oplodnění lze jít kdykoliv potom, co ostatní způsoby nepomohou, tak proč je to většinou ta první možnost?  Možná, kdyby se zkusily nejdřív jiné alternativy a ty „nedej Bože pomohly“, pak by těch korunek do systému přiteklo podstatně méně…a to asi není chtěné….?

Tak jak teda vy? Zkusili jste „něco jiného“ před tím, než jste se vydali do CAR?

Nebo jste byli zaskočeni tím, že umělé oplodnění je vaše jediná šance otěhotnět, a tak jste jen slepě důvěřovali a šli tam, kam vás lékař posílá? Protože my s manželem zaskočeni byli.

A přitom když se podívám kolem sebe, vidím dost těch, kterým lékaři nedávali téměř žádnou šanci na přirozené početí, a kteří přeci jen nakonec přirozeně počali. Jak to? Jak je to možné? Zázrak? Nebo žádný zázrak, ale jen se jim vyplatilo zabojovat a nesmířit se s tím, že jinak to nejde? Našli a vyzkoušeli ty další „alternativní“ způsoby, díky kterým se jim podařilo uspět.

A musím z osobní zkušenosti říct, že to stejné platí i v případě, kdy přeci jen máte „nějakou potíž“, kvůli které to bez lékařů nejde. Jako například my tu naší chromozomální translokaci.

Sama jsem si vyzkoušela, že i při umělém oplodnění se vyplatí nesedět jen se založenýma rukama, ale vlastní iniciativou lékařům pomoct, aby se zvýšila šance na úspěch.

Pokud vás zajímá více, stáhněte si zdarma ebook 7 zásad, jak celý proces umělého oplodnění co nejlépe zvládnout.

A co že jsou ty další “alternativní“ způsoby?

Slyšeli jste o metodě Ludmily Mojžíšové? Víte, jak vám pomůže kontryhel nebo sporýš lékařský? Znáte potraviny, které se nedoporučují při plánování těhotenství? Atd. atd. atd.

A tak abyste nebyli jen další „rybkou v síti“ center asistované reprodukce nebo abyste zvýšili vaši šanci na úspěch, i když umělé oplodnění podstoupit musíte, MÁM PRO VÁS PŘEKVAPENÍ!

Připravila jsem pro vás seriál příběhů lidí, kteří se nespokojili s tím, že není jiná možnost, jak otěhotnět, než pomoc lékařů v CAR. A navzdory různým diagnózám a špatným prognózám našli „alternativní cesty“, díky kterým si splnili svůj sen a dočkali se vytouženého děťátka.

I my se dočkali. I když s pomocí lékařů. Ale vyplatilo se nám právě to, že jsme neseděli jen se založenými rukama, ale k pomoci lékařů přidali i „jiné alternativní cesty“. A o ně se s vámi podělím v 1. díle.

Těšte se, seriál začíná v lednu 2017!

Napsat komentář

detizezkumavky.cz